Godziny otwarcia Hali:
Pon-Sob: 08.00 - 21.00
Niedziela: 09.00 - 18.00

Godziny otwarcia
Sklepu Rybnego:
Pon-Pią: 09.30 - 18.30
Sobota: 08.00 - 16.00
Niedziela: nieczynne
 » Historia


Hala Wola, zlokalizowana w Warszawie przy zbiegu ulic Człuchowskiej i Powstańców Śląskich, uruchomiona została 21. lipca 1980r, jako placówka handlowa Warszawskiej Spółdzielni Spożywców „Społem”.
              Głównym projektantem hali był inż. arch. Mieczysław Sabat z Biura Studiów i Projektów Handlu Wewnętrznego i Usług, a generalnym wykonawcą Kombinat Budowlano-Remontowy Handlu i Usług „Budrem”. Wystrój wnętrza został zaprojektowany przez artystę plastyka Zygmunta Pomorskiego.
              W tamtych czasach i przez wiele kolejnych lat hala była największą i najlepiej zaopatrzoną placówką handlową w Warszawie. Do hali przyjeżdżali klienci z całej Warszawy i okolic, mimo że w założeniach miała służyć mieszkańcom okolicznych osiedli: Jelonki, Lazurowa, Górczewska i Bemowo.
             Ogólna powierzchnia obiektu wynosiła 10.200 m2, w tym powierzchnia sprzedaży zajmowała ponad 4.500 m2. W kilkudziesięciu stoiskach branżowych sprzedawane były: warzywa i owoce, wędliny, wyroby garmażeryjne, ryby, pieczywo, ciasta, napoje, artykuły delikatesowe, artykuły gospodarstwa domowego i kwiaty.
             Wzorując się na rozwiązaniach organizacyjnych stosowanych na Węgrzech część stoisk użytkowana była przez inne firmy takie jak: Warszawska Spółdzielnia Ogrodnicza, PPH Centrala Rybna, Hortex itp. Zlokalizowanie w jednym obiekcie, obok siebie różnych firm miało zapewnić szerszą ofertę towarową i było na ówczesne czasy rozwiązaniem nowatorskim, nie stosowanym dotychczas w praktyce handlowej. Hala posiadała także mankamenty, do których zaliczyć należy zastosowanie klasycznej sprzedaży tradycyjnej, przy całkowitym braku sprzedaży samoobsługowej.
             Okresem przełomowym w działalności hali był rok 1990, w którym na skutek likwidacji Warszawskiej Spółdzielni Spożywców „Społem” powstała Handlowa Spółdzielnia Pracy Hala Targowa „WOLA”. Uzyskanie samodzielności zapoczątkowało okres burzliwych zmian organizacyjn i liczne modernizacje. Wprowadzone zostały nowoczesne formy sprzedaży tj. samoobsługa i preselekcja. Powstały nowe stoiska z konfekcją, obuwiem oraz szereg punktów usługowych.
             Przebudowano także I piętro zmieniając powierzchnię administracyjno-socjalną na handlową. Uzyskanie dodatkowej powierzchni sprzedażowej wpłynęło na rozszerzenie oferty handlowej. Zmieniona została także elewacja budynku, drzwi wejściowe i witryny okienne.
             Obecnie hala stanowi nowoczesne osiedlowe centrum handlowo-usługowe, cieszące się uznaniem i dużą popularnością nie tylko wśród klientów Jelonek, Bemowa, Górców, Lazurowej.
                      Przełom lat 2010/2011 przyniósł następne ważne wydarzenia w dziejach Hali WOLA. 11 grudnia 2010r. ruszył sklep Bonna w Piastowie. Jest to pierwsza placówka otwarta przez Halę WOLA poza dotychczasowym miejscem działalności. Bonna jest sklepem osiedlowym, zlokalizowanym u zbiegu ulic Warszawskiej i Bohaterów Wolności w Piastowie i mamy nadzieję że da początek nowej sieci sklepów pod szyldem BONNA - Twoje zakupy blisko domu.
             Od 1 lutego 2011r. Hala WOLA, w wyniku zainicjowanych parę miesięcy wcześniej prac, zmieniła formę organizacyjną prowadzonej działalności ze Spółdzielni na Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.
                Mamy nadzieję, że ostatnie zmiany wpłyną na umocnienie naszej pozycji na rynku i będą sprzyjały jak najlepszemu zaspakajaniu potrzeb naszych klientów.

 

 

 

 

 

 

 Wywiad z członkiem zarządu
Panią Łucją Skibą

 

   
 

Copyright © 2010 FLASH STUDIO.

UPSTAIRSBLUE